“SABIRSIZLIK ZAMANI” DÜNYA PRÖMİYERİNİ VARŞOVA FİLM FESTİVALİ’NDE YAPACAK

“SABIRSIZLIK ZAMANI” DÜNYA PRÖMİYERİNİ VARŞOVA FİLM FESTİVALİ’NDE YAPACAK

Oyuncu ve yönetmen Aydın Orak’ın yazıp yönettiği “Sabırsızlık Zamanı” dünyanın en büyük film festivallerinden Varşova Film Festivali Ana Yarışma’ya seçildi

Türkiye sinemasının dünyadaki başarısına “Sabırsızlık Zamanı” filmi de eklendi.

“Asasız Musa”ve “Yaşar Kemal Efsanesi” gibi başarılı yapımlara imza atan Yönetmen-Oyuncu Aydın Orak yeni filmi “Sabırsızlık Zamanı” Varşova Film Festivali ana yarışmada Türkiye’yi temsil edecek.

Oyuncu kadrosunda İştar Gökseven, Pelin Batu, Feride Çetin, Ali Seçkiner Alıcı ve Rıza Sönmez’in yer aldığı film Antalya Altın Portakal Film Festivali Film Forum Work in Progress Platformu’nun En İyi Film Ödülü ve Başka Sinema Dağıtım Ödülü olmak üzere iki ödülle ayrılmıştı.

Aydın Orak’ın yeni filmi Sabırsızlık Zamanı 2022’de Türkiye’de vizyona girmesi bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği film geçen yazın Diyarbakır’da çekilmişti.

Filmin konusu ise şöyle; Sabırsızlık Zamanı, Diyarbakır’ın yakıcı yaz sıcağı altında yoksul bir kenar mahallede yaşayan iki kardeşin mahallelerinin hemen yanındaki lüks sitenin duvarını aşıp havuzuna girme mücadelesidir. Havuz metaforu üzerinden sınıfsal bir çatışmanın baş gösterdiği olaylar örgüsü, önü alınamaz psikolojik ve sosyolojik bir hal alıyor.

Filmin dünya dağıtımı ise İtalyan şirket İntramovies tarafından yapılıyor.

Google+ WhatsApp