‘KÜÇÜK PRENS’ BU SENE 80. YAŞINI KUTLUYOR!

Kültür, sanat ve eğlencenin yaşam merkezi DasDas, yeni prodüksiyonu ‘Küçük Prens’i tiyatroseverlerle buluşturdu

Bu yıl 80. yaşını kutlayan Antoine de Saint-Exupéry’nin ölümsüz başyapıtı ‘Küçük Prens’ yepyeni bir uyarlama ile dün prömiyerini DasDas’ta gerçekleştirdi. 

Yıllardır dünyanın en çok satan kitapları arasında yer alan Antoine de Saint-Exupéry’nin ‘Küçük Prens’i DasDas’ta yeniden hayat buldu.  Tüm dünyada 400 milyon kişi tarafından okunmuş ve her yıl katlanarak okur sayısına yenileri eklenen zamansız eserin oyununu Kayhan Berkin sahneye koyarken, Küçük Prens karakterini canlandıracak isim uzun süren oyuncu seçmeleri sonucunda belirlendi. Taha Tegin Özdemir’in ‘Küçük Prens’e hayat verdiği oyunun kadrosunda Deniz Işın, Doruk Şengün, Kenan Ece yer alıyor. 19 Kasım Pazar günü gerçekleşen prömiyerin biletleri günler öncesinde tükenirken oyun sonrası tüm ekip tebrikleri kabul etti. 

Hikayesiyle çok geniş bir yaş aralığında hayranlık uyandıran ‘Küçük Prens’, çocukları ve yetişkinleri 03-10-17 Aralık’ta yeniden kendi dünyasına DasDas’ta dahil etmeye devam edecek. Şimdi gökyüzünde kaybolmanın, yıldızlarla dostluk kurmanın ve Küçük Prens’le tanışmanın tam zamanı…

Google+ WhatsApp